Szpilki – podsumowanie akcji

Szpilki 2013

Szpilki 2013

W dniach 23-25.04.2013 Uniwersytet Ekonomiczny zamienił się w „kobiecą strefę biznesu”. Celem akcji była pomoc studentkom w odkryciu ich wewnętrznego potencjału, aby z łatwością mogły poruszać się w wymagającym świecie biznesu.Przepis na „ciasto” skutecznej prezentacji, dlaczego stajemy na palcach przed włożeniem butów na obcasach i co warto nosić w tym sezonie, to jedne z wielu informacji, o których mogły się dowiedzieć uczestniczki akcji „Szpilki na studiach”.Cykl warsztatów i ich tematyka została specjalnie dobrana, aby uczestniczki mogły odnieść jak najwięcej korzyści.. Wśród trenerów można było znaleźć Monikę Adamus, Danutę Jagodę czy też firmę szkoleniową Dea.


 

Szpilki 2015

Szpilki 2015

3 dni, 8 warsztatów, 9 prelegentów, kilkadziesiąt uczestniczek i mnóstwo pozytywnej energii…

… tak w dużym skrócie można podsumować to co działo się w dniach 24-26 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w czasie akcji „Szpilki na studiach” organizowanej przez Studencką Organizację PRogress.

Wszystko zaczęło się we wtorek, kiedy przedstawiciele sklepu ze zdrową żywnością „Biolada” wprowadzili studentki w świat naturalnego odżywiania. Już od pierwszych minut spotkania na twarzach uczestniczek pojawiło się zaciekawienie, które następnie przerodziło się w szok i pytanie „to co my mamy jeść?!”. Panowie bez problemu odpowiedzieli na to i inne pytania, rzucając przy tym jak z rękawa pomysłami na zdrowe, naturalne posiłki. Uczestniczki otrzymały wiele cennych rad jak dzięki odżywianiu można wpłynąć na swoje zdrowie i urodę. Dziewczyny, naładowane pozytywną energią, spotkały się następnie z Moniką Mikowską. Autorka bloga jestem.mobi opowiedziała o kobiecie w męskiej branży, za jaką uważane jest IT, dostarczając przy tym słuchaczkom mnóstwa motywacji i dowodów na to, że bycie kobietą to powód do dumy. Na ostatnich poniedziałkowych warsztatach dzięki Katarzynie Grobarek z Instytutu Orchidea&Be Beauty w Tychach uczestniczki poznały sposoby walki z różnymi problemami skórnymi zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i w domowym zaciszu.

W środę „Szpilki…” nie zwolniły tempa, wręcz przeciwnie! Na początek Marta Makles – trener osobisty wraz z Sylwią Fojcik – autorką bloga poranne.com przekonywały studentki, że miejsce kobiety jest na siłowni. Przekonywały bardzo skutecznie, ponieważ już w czasie spotkania pojawiło się wiele pytań na temat treningu z ciężarami. Następnie przedstawicielki firmy Natur House umożliwiły uczestniczkom przeprowadzenie badania na specjalnej wadze, dzięki której poznały one zawartość wody i tłuszczu w swoim organizmie – każdy wynik był później indywidualnie konsultowany. Na zakończenie dnia Salma Marta Galewska z Akademii Tańca i Etykiety „Salma” przekazała studentkom wiele cennych wskazówek na temat poruszania się z gracją na szpilkach.

Ostatni dzień „Szpilek na studiach” rozpoczął się od szalonej zumby. Zajęcia poprowadziła Magda Moska, wulkan pozytywnej energii, która swoim entuzjazmem zaraziła wszystkie studentki zgromadzone na sali. Pot lał się strumieniami, a uśmiechy nie znikały z twarzy dziewczyn. Następnie Monika Małycha wprowadziła uczestniczki warsztatów w świat tańca współczesnego. Dziewczyny poznały i przećwiczyły wiele kroków, aby na koniec nauczyć się krótkiego układu.

W czasie wszystkich zajęć przeprowadzonych w czasie akcji „Szpilki na studiach”, a także w konkursach organizowanych na stronie wydarzenia na facebooku, rozdano kilkanaście nagród. Wśród nich pojawiła się sesja zdjęciowa w Chorzowskim Centrum Fotografii Cyfrowej, bon na zabiegi do Isabel Medical Day Spa, zestawy herbat Harmony For Body&Soul od Teekanne, produkty firm Ino Dizajn oraz Biolada, a także specjalne zniżki do Studia Tańca Prestige i Centrum Kosmetyki Nowa Linia.

To były bardzo intensywne trzy dni, z których każda studentka mogła zaczerpnąć coś dla siebie. Organizatorki „Szpilek na studiach”, naładowane pozytywną energią, nie żegnają się, ale mówią „do zobaczenia za rok!”

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>