Status związku: to skomplikowane. O PR i Dziennikarstwie słów kilka

DATA: 16-17 kwiecień 2015

MIEJSCE : Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Public Relations i Dziennikarstwo są w skomplikowanym związku

Którą drogę wybrać?  Jak osiągnąć sukces i spełniać się zawodowo? Jak stać się kompetentnym przedstawicielem branży medialnej? Czy PR-owcy i dziennikarze się lubią? Czy na Śląsku jest możliwa kariera w branży medialnej?

Na te i wiele innych pytań nurtujących studentów w dobie Internetu i wszechobecnych mediów odpowiedzą prelegenci Konferencji : „Status związku: to skomplikowane. O PR i Dziennikarstwie słów kilka”

Konferencja dotycząca tematyki Public Relations to cykliczne wydarzenie organizowane przez Studencką Organizację Public Relations PRogress. Tegoroczna edycja odbędzie się 16 i 17 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Organizatorki obrały jeden, najważniejszy cel – uświadomić wszystkich studentów zainteresowanych tematyką mediów, w jakie działania powinni się angażować by odnieść sukces. Wiele osób zastanawia się również którą drogę wybrać – dziennikarstwo czy PR? Z pomocną dłonią wyjdą Prelegenci, którzy są specjalistami w swoich branżach.

Pierwszy dzień konferencji odbędzie się pod hasłem „Lifestyle”. Omówione zostaną tematy związane z modą,  gastronomią oraz kulturą. Drugi dzień natomiast będzie dotyczył tematów społeczno-ekonomicznych tj: praca na Śląsku, medycyna i biznes.

Prelegenci, którzy wystąpią podczas wydarzenia to m.in.: Marek Nowicki – redaktor „Faktów” TVN; Karolina Liberka – zastępca Redaktora Naczelnego magazynu „Marketing w praktyce”; Iza Święs – właścicielka marki odzieżowej Furelle; Ilona Kanclerz – projektantka, pomysłodawczyni projektu „Modny Śląsk” oraz Magdalena Gościniak – rzecznik prasowy Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

Zaproszeni specjaliści opowiedzą nam o swoim doświadczeniu, podpowiedzą jak obrać ścieżkę swojej kariery oraz jak przetrwać w bardzo trudnym świecie mediów.

Wydarzenie jest bezpłatne i kierowane do wszystkich studentów śląskich uczelni.